play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Nowy „oddział covidowy” w Piekarach Śląskich

today18 stycznia 2021

Background

Już niebawem w Piekarach Śląskich pracę rozpocznie nowy oddział dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Udało się go utworzyć dzięki pieniądzom z Urzędu Marszałkowskiego, w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Szpitali Powiatowych.

Nowy oddział dla zakażonych koronawirusem powstaje w Piekarach  Śląskich. Do tej pory pacjentów zakażonych przyjmował Szpital Miejski, ale uruchomienie oddziału spowodowało ograniczenia w dostępie do innych świadczeń. Teraz się to zmieni – mówi reporterowi Radia Piekary prezes Piekarskiego Centrum Medycznego – Zbigniew Żołnierczyk. Oddział będzie miał osobne wejście, żeby odizolować zakażonych pacjentów od pozostałych oddziałów szpitala.

Piekarskie Centrum Medyczne uzyskało w 2020 r. dofinansowanie na stworzenie tzw. oddziału covidowego, ponadto sfinansowano bramkę z termometrem do bezdotykowego pomiaru temperatury oraz bramkę do dezynfekcji oraz zakupiono ambulans. Łączna wartość tych inwestycji to blisko 840 000 złotych.

Dotacja z budżetu Województwa wyniosła 672.000 zł, a pozostała część – 168.000 złotych pochodziła z budżetu Gminy Piekary Śląskie.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content