play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Nowy portal internetowy ułatwi planowanie podróży po Metropolii

today3 marca 2021

Background

Pilotażowa wersja metropolitarnego portalu do wyszukiwania połączeń pasażerskich już działa. Wyszukiwarka zyskała nowe funkcjonalności, a informacje zostały uzupełnione o dane ważne dla pasażerów.

Informacje o tym, za ile minut przyjedzie wybrany przez nas autobus, tramwaj lub trolejbus, można znaleźć już w nowej wersji portalu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Jego pilotażowa wersja została uzupełniona o funkcje, które zostały zgłoszone przez mieszkańców:

– Wśród tych najważniejszych warto wymienić po pierwsze dodanie funkcjonalności pozwalającej śledzić wybrane pojazdy, te które akurat tego konkretnego pasażera interesują, uzupełniliśmy też informacje o postulowane przez użytkowników dane, czyli numer kursu, numer pojazdu, identyfikator przewoźnika. Dużo wygodniejsza jest funkcjonująca w portalu wyszukiwarka -mówi Jacek Brzezinka członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W portalu możemy zobaczyć całą trasę wybranej linii, wraz ze wszystkimi jej wariantami. Po prawej stronie ekranu znajduje się graf, gdzie wyświetlają się wszystkie trasy i poruszające się na nich pojazdy. Po wybraniu  odpowiedniego wariantu, zostaje on przeniesiony na mapę i można tam sprawdzić którymi drogami porusza się pojazd w danym kursie i które obsługuje przystanki.

Z kolei w nowej wersji wyszukiwarki będzie można wybrać kryterium, według którego wyszukiwać się będą pojazdy – może to być numer linii, nazwa przystanku, lokalizacja w której się znajdujemy, czy nazwa ulicy.

Portal jest jednym z elementów Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. To ten sam system, w ramach którego na przystankach stawiane są elektroniczne tablice wyświetlający informacje o aktualnym rozkładzie jazdy.

Każdy może sprawdzić jak działa ulepszony portal, wchodząc na sdip.metropoliaztm.pl
Dobiegają końca również prace nad mobilną aplikacją, która wkrótce zostanie udostępniona.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content