play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Nowy respirator dotarł do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach

today21 lipca 2020

Background

Do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach dotarł właśnie respirator zakupiony dzięki akcji prowadzonej przez Diecezję Gliwicką.

To ważny i bardzo oczekiwany dar, który będzie służył pacjentom w placówce przy ulicy Zygmunta Starego 20, która od 1 maja 2020 roku, decyzją Ministerstwa Zdrowia, pełni funkcję szpitala zakaźnego jednoimiennego.

Jak podkreślił Biskup Gliwicki Jan Kopiec – najbliżej chorych są przedstawiciele służb medycznych: lekarze, ratownicy, pielęgniarki, pracownicy szpitali i przychodni. Oni to, najczęściej z dala od splendoru świateł, diagnozują pacjentów, prowadzą ich leczenie i nierzadko ratują życie. Ich obecność była od zawsze nadzieją dla chorych, którzy w cierpieniu szukali tak wsparcia Boga, jak i ludzkiej pomocy.

Specjalistyczne urządzenie z wieloma trybami wentylacji i możliwością ustawień indywidualnych dla najbardziej potrzebujących pacjentów, będzie działać na oddziale intensywnej opieki medycznej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach i przyda się nie tylko podczas pandemii, ale również w późniejszym czasie. Pod względem funkcjonalności będzie to jeden najlepszych respiratorów w placówce.

Wcześniej, również dzięki akcji dla placówek medycznych, Diecezja Gliwicka przekazała środki ochrony osobistej dla Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content