play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nowy rozkład Kolei Śląskich. Znamy szczegóły

today1 grudnia 2020

Background

13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy w Kolejach Śląskich. Najważniejszą nowością jest wprowadzenie regularnych połączeń z Krakowem. Pociągi zabiorą też pasażerów do Wisły.

Kilkaset połączeń, nowa siatka i więcej obsługiwanych przystanków – ale też prace modernizacyjne i zmiany. 13 grudnia to już klasycznie moment gdy Koleje Śląskie zmieniają rozkład jazdy na ten obowiązujący w zimie.

Koleją do Krakowa

Największa zmiana, która na pewno ucieszy podróżnych ze Śląska, to wprowadzenie stałego połączenia Katowic z Krakowem. Szczegóły jeszcze nie są znane, wiadomo jednak, że pierwszy pociąg zawiezie Ślązaków do dawnej stolicy Polski jeszcze w tym miesiącu.

Trwają prace na torach

Głównymi ograniczeniami są nadal trwające prace i modernizacje prowadzone w sporej części naszego województwa. Do najważniejszych należy przywrócenie ruchu w pełnej relacji S6 Katowice – Wisła Głębce na czas zimowego wstrzymania prac modernizacyjnych oraz zakończenie modernizacji infrastruktury kolejowej na odcinku Zawiercie – Częstochowa relacji S1 Częstochowa – Gliwice. Po raz pierwszy Koleje Śląskie zaprezentują całkowitą nowość – weekendową ofertę pociągów Beskidzki Sprinter.

Beskidzki Sprinter

Zastąpi ona dotychczasową, szczątkową ofertę pociągów przyspieszonych. Pociągi o poranku będą rozpoczynać bieg w większych miastach północnej oraz centralnej części regionu. Dojadą natomiast w atrakcyjne turystycznie regiony południowej części Województwa Śląskiego oraz do Zakopanego. Będzie to kompleksowa oferta sześciu par połączeń, zapewniająca bezpośrednią podróż w niemal każdej relacji, natomiast skomunikowanie poszczególnych pociągów w stacji Katowice umożliwi podróż o każdej porze w dowolnej konfiguracji.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content