play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Nowy rozkład kolorów na epidemicznej mapie Polski

today17 września 2020

Background

Wrócił czerwony kolor na epidemiczną mapę Polski. Nie ma żadnej strefy z województwa śląskiego, za to pojawił się powiat kluczborski w woj.opolskim – ze względu na spory przyrost liczby osób zakażonych SARS COV2. Do tego podwyższony poziom rygorów sanitarnych obowiązuje też mieszkańców rejonu Bytowa na Pomorzu i dolnośląskiego Milicza.

W strefie żółtej, z powiatów położonych najbliżej województwa śląskiego, znajdujemy Głubczyce na Opolszczyźnie, do tego małopolskie powiaty: nowotarski, myślenicki i tatrzański.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania imprez targowych czy kongresów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. Limity osób obowiązują w siłowniach , kinach, kościołach lub w innych obiektach kultu. Ograniczona jest dopuszczalna liczba osób na uroczystościach rodzinnych (w tym weselach). W przestrzeniach publicznych trzeba zakładać maseczki.
W strefie żółtej też obowiązują limity, choć obostrzenia dla imprez z większą liczbą uczestników są łagodniejsze. Podobnie w obiektach sportowych , kinach czy teatrach.

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content