play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Nowy rozkład kolorów na epidemicznej mapie Polski

today17 września 2020

Background

Wrócił czerwony kolor na epidemiczną mapę Polski. Nie ma żadnej strefy z województwa śląskiego, za to pojawił się powiat kluczborski w woj.opolskim – ze względu na spory przyrost liczby osób zakażonych SARS COV2. Do tego podwyższony poziom rygorów sanitarnych obowiązuje też mieszkańców rejonu Bytowa na Pomorzu i dolnośląskiego Milicza.

W strefie żółtej, z powiatów położonych najbliżej województwa śląskiego, znajdujemy Głubczyce na Opolszczyźnie, do tego małopolskie powiaty: nowotarski, myślenicki i tatrzański.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania imprez targowych czy kongresów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. Limity osób obowiązują w siłowniach , kinach, kościołach lub w innych obiektach kultu. Ograniczona jest dopuszczalna liczba osób na uroczystościach rodzinnych (w tym weselach). W przestrzeniach publicznych trzeba zakładać maseczki.
W strefie żółtej też obowiązują limity, choć obostrzenia dla imprez z większą liczbą uczestników są łagodniejsze. Podobnie w obiektach sportowych , kinach czy teatrach.

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content