play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nożem w plecy i w brzuch – awantura o kobietę

today3 lutego 2021

Background

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 32-latka. Doszło do ataku nożem podczas suto zakrapianej imprezy.

Agresor zaatakował nożem mężczyznę podczas wspólnego biesiadowania przy alkoholu. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Do zatrzymania doszło w miejscu zamieszkaniu brata 35-letniego napastnika, dokąd po zdarzeniu uciekł z miejsca przestępstwa. Wcześniej, dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Ligota, podczas awantury, doszło do kilkukrotnego ugodzenia nożem. Z ustaleń śledczych wynika, że do kłótni mogło dojść przez zazdrość o kobietę. Rannym w plecy i klatkę piersiową 32-latkiem zaopiekowali się lekarze – nie zagraża mu już niebezpieczeństwo.

W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Zachód zatrzymanemu przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

źródło/foto: Policja Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content