play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Nożownik z Rybnika usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

today23 kwietnia 2021

Background

Nożami pociął człowieka tylko za to, że ten zwrócił mu uwagę. Zarzut usiłowana zabójstwa usłyszał 46-letni nożownik z Rybnika. Do ataku doszło we wtorkowy wieczór. Grupa ludzi wyszła ze swoimi psami na spacer na wybieg.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 21.45 niedaleko wybiegu dla psów przy ulicy Sztolniowej. Podczas spaceru z psem grupa osób spotkała mężczyznę, który zaczepiał pupila należącego do 28-latka. Kiedy zwrócono mu uwagę, aby nie drażnił psa, mężczyzna odszedł. Po pewnym czasie awanturnik wrócił na miejsce i zaatakował 28-latka dwoma nożami, zadając ciosy w klatkę piersiową, ramię oraz udo. Ponadto rybniczanin chciał ugodzić nożem 30-latka, który stanął w obronie znajomego. W toku czynności kryminalni z Boguszowic zatrzymali 46-latka, który trafił do policyjnej celi.

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa oraz usiłowania uszkodzenia ciała mężczyzny. Na wniosek śledczych rybnicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

W sprawie zatrzymano również 38-latkę podejrzaną o utrudnianie czynności kryminalnym poprzez ukrycie noża, która również usłyszała zarzut i została objęta policyjnym dozorem.

źródło: policja

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content