play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Radzionków

Numer, który ratuje życie. Rusza infolinia dla bezdomnych

today30 października 2020

Background

1 listopada 2020 roku Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomi bezpłatną infolinię dla osób bezdomnych. Dzwonić może każdy zarówno osoby zainteresowane pomocą, jak i  postronne, które spotkały osobę bezdomną i chcą  pomóc.

987 – pod tym właśnie numerem w okresie zimowym będzie można uzyskać informacje o możliwościach pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Infolinia będzie funkcjonować całodobowo, w każdym dniu tygodnia i obejmować swym zasięgiem całe województwo śląskie. Co istotne, połączenie z numerem 987 będzie całkowicie bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.

Kto może dzwonić pod ten numer?

Każdy, kto wie, że dana osoba potrzebuje pomocy, jak również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym poinformowane. Pracownicy WCZK udzielą dzwoniącemu informacji na temat możliwych form wsparcia, wskażą najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej. W minionych sezonach zimowych z infolinii korzystały zarówno osoby bezdomne, bezpośrednio zainteresowane pomocą, jak i osoby postronne, które spotkały osobę bezdomną i chciały pomóc.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Źródło: ŚUW

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content