play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

O czym musisz pamiętać idąc do lasu

today24 marca 2020

Background

O czym musisz pamiętać idąc do lasu. Lasy Państwowe zachęcają do spacerów leśnych pod pewnymi warunkami. Ze względu na epidemię koronawirusa przechadzki powinny odbywać się samotnie lub w towarzystwie osób, z którymi mieszkamy na co dzień. Warto wybierać taki moment dnia, kiedy spacerujących jest mniej. Dyrekcja ostrzega także przed uprawianiem sportów ekstremalnych, które na nierównym terenie mogą doprowadzić do kontuzji. Warto w obszary leśne dojechać rowerem, rezygnując z korzystania ze środków komunikacji publicznej. Ponadto Lasy Państwowe dementują informacje, że lasy są zamykane dla spacerowiczów. Część Nadleśnictwa Rudziniec jest wyłączona z użytku, ze względu na zniszczenia po przejściu wichury „Julia”.

Oto oficjalny komunikat:

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej, w tym mediach społecznościowych, informacjami o zamykaniu lasów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach informujemy, że są one nieprawdziwe.

Wszystkie lasy w zarządzie RDLP w Katowicach, na terenie województw: Opolskiego, Śląskiego, Małopolskiego, Łódzkiego i Świętokrzyskiego są na dzień 21 marca 2020 r. dostępne dla mieszkańców.

Wyłączenie dwóch fragmentów Nadleśnictwa Rudziniec, podyktowane jest wyłącznie względami bezpieczeństwa. Po jesiennych silnych wiatrach i przejściu w lutym tego roku wichury „Julia” wciąż znajdują się tam miejsca z powalonymi lub uszkodzonymi drzewami. Po usunięciu drzew zagrażających bezpieczeństwu, również te lasy, będą dostępne dla mieszkańców. O ewentualnych zamianach, będziemy informować na bieżąco.”

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content