play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

O dwa respiratory więcej w Sosnowcu

today24 sierpnia 2020

Background

Sosnowiec kupuje sprzęt dla szpitala. Dwa zupełnie nowe respiratory i dwa kardiomonitory trafiły właśnie do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. To kolejne zakupy miasta na rzecz szpitala.

W kwietniu szpital wzbogacił się o w pełni wyposażony ambulans, który na swoim pokładzie ma także przenośny respirator. Nowe respiratory i kardiomonitory będą pracowały w budynku szpitala przy ulicy Zegadłowicza.

To dobrze zainwestowane pieniądze, a mówimy o kwocie blisko 230 tys. zł. Wcześniej na rzecz szpitala kupiliśmy warty 316 tys. zł ambulans – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

 

Ambulans kosztował wraz z wyposażeniem kosztował 316 tys. zł. Na stanie samochodu jest m.in. respirator, nosze oraz dwie butle tlenowe wraz z instalacją tlenową. Nowy sprzęt będzie wykorzystywany na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Respiratory i kardiomonitory, które pomogą w nierównej walce z koronawirusem o zdrowie i życie Pacjentów, będą wykorzystywane w Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej naszego szpitala. To również ogromne wsparcie na przyszłość – specjalistyczny sprzęt będzie także służył wszystkim Pacjentom po zażegnaniu okresu pandemii. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim naszym Darczyńcom – mówi Aneta Kawka, Prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Fot: UM Sosnowiec

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content