play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

O włos od tragedii! Ojciec podtopionego 4-latka był pod wpływem alkoholu

today20 lipca 2021

Background

Policjanci zatrzymali mężczyznę nad tarnogórskim zalewem Nakło-Chechło, który opiekował się swoimi dziećmi, będąc pod wpływem alkoholu. O mały włos doszłoby do tragedii, ponieważ najmłodsze z dzieci podtopiło się w wodzie. Na szczęście 4- latek został w porę wyciągnięty z wody przez ratowników. Prokurator przedstawił 46-latkowi zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W minioną sobotę policjanci z Oddziału Prewencji Policji z Katowic patrolowali na rowerach tarnogórski zalew Nakło-Chechło. W pewnej chwili mundurowi zwrócili uwagę na ratowników wodnych, którzy udzielali pomocy dziecku.

Okazało się, że 4-latek wszedł do wody w „strefie niebezpiecznej”, gdzie jest bardzo głęboko. Chłopiec zachłysnął się wodą i gdyby nie szybka pomoc ratowników mogłoby dojść do tragedii. Na miejsce przyjechali ratownicy z pogotowia ratunkowego, którzy podjęli decyzję o zabraniu dziecka na obserwację do szpitala.

Na plaży pozostało rodzeństwo chłopca , czyli 9-letnia siostra i 8-letni brat. Policjanci wraz z dziećmi i ratownikiem wodnym poszli do pobliskiego baru, gdzie przebywał ojciec dzieci, 46-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna był przekonany, że skoro na plaży znajdują się ratownicy WOPR, to dzieci powinny być bezpieczne.

Policjanci zatrzymali 46-letka, a dzieci przekazali pod opiekę najbliższej rodziny. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie materiału zebranego przez policjantów przedstawiono mu zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi był zobowiązany się opiekować.

Prokurator objął go także dozorem policyjnym. Sprawcy grozi nawet do 5 lat więzienia. Policjanci o tej sprawie poinformują również sąd rodzinny i złożą wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny.

 

Fot: Facebook/ Zalew Chechło-Nakło

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content