play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Obostrzenia dot. spacerów z psem. Co wolno, a czego nie?

today10 kwietnia 2020

Background

Obostrzenia dot. spacerów z psem. Co wolno, a czego nie? Na to pytanie odpowiedział nam Bartłomiej Nowakowski ze Straży Miejskiej w Bytomiu. Choć w obecnej chwili spacer z czworonogiem może być dla nas jedyną szansą na skorzystanie z pięknej pogody, to trzeba pamiętać o kilku kwestiach.

W Polsce nadal obowiązuje zakaz poruszania się bez istotnego powodu. Dlatego pies to ostatnio nasz jedyny, legalny towarzysz spacerów. Nie oznacza to jednak, że możemy wyjść z domu na pół dnia i przejść z naszym czworonogiem kilka kilometrów – tłumaczył nam Bartłomiej Nowakowski ze Straży miejskiej w Bytomiu:

Jeżeli z psem wychodzimy na spacer, to róbmy to w ograniczonym zasięgu wokół naszego domu. Ważne jest, żeby nie zrobiły się z tego trzy kilometry. Możemy się narazić na jakiś konflikt z prawem, w związku z tym, że to już przekracza zakres tego naszego wychodzenia w konkretnych potrzebach. Wiadomo, że pies, kwestie fizjologiczne itd., ale nie widać tu uzasadnienia dla tego, żeby z psem oddalić się od domu o kilka kilometrów.

Należy mieć również na uwadze fakt, że lasy, parki i inne miejsca rekreacji zostały zamknięte na czas trwania epidemii. Wstęp do nich, niezależnie czy z psem, czy bez niego, to złamanie rządowych obostrzeń, co może grozić otrzymaniem wysokiego mandatu.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content