play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Obwodnica Nakła Śląskiego i Świerklańca w fazie projektu

today20 maja 2021

Background

Nakło Śląskie i Świerklaniec będzie się dało ominąć obwodnicą. Na razie to jednak melodia przyszłości, bo najpierw trzeba wykonać projekt, uzyskać wszystkie potrzebne zgody i w przetargu wyłonić wykonawcę.

Ponad 4 miliony złotych będzie kosztował projekt obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca. Ma być gotowy wraz z wszystkimi niezbędnymi decyzjami administracyjnymi oraz wyłonieniem wykonawcy za ponad trzy lata. Jeszcze nie wiadomo, którędy będzie poprowadzona obwodnica. Wiadomo natomiast, że przejmie znaczącą część ruchu tranzytowego i regionalnego. Skutkiem czego na obecnej drodze krajowej nr 78, przeważać będzie ruch lokalny.

– Projekt ma powstać w ciągu 39 miesięcy, składa się na to 32 miesiące na wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie potrzebnych decyzji administracyjnych, a pozostałe 9 miesięcy przewidziane jest dla realizacji obowiązków wynikających z procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót. Podstawowym celem budowy tej obwodnicy dla Nakła Śląskiego i Świerklańca jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego jaki przejeżdża przez te nasze miejscowości poza nie – mówi Radiu Piekary Marek Cyl, wójt Gminy Świerklaniec.

Obwodnica Nakła Śląskiego i Świerklańca powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Jej budowa planowana jest na lata 2025 – 2028.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content