play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Obywatele Rumunii porwali matkę z dzieckiem!

today19 sierpnia 2020

Background

Sprawcy porwania matki i dziecka zatrzymani! Dzięki szybkiej wymianie informacji funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pomogli zatrzymać sprawców uprowadzenia matki i jej 11-letniej córki.

18 sierpnia Dyżurny Śląskiego Oddziału Straży Granicznej otrzymał informację od Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku o poszukiwaniu osób podejrzanych o uprowadzenie kobiety i jej dziecka. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej pełniący służbę na odcinku autostrady A1 w okolicy miejscowości Gorzyczki (pow. wodzisławski) na kierunku wyjazdowym z Polski zatrzymali do kontroli samochód osobowy odpowiadający opisowi. Pojazdem tym podróżowało trzech obywateli Rumunii. Jak się okazało, byli to sprawcy porwania. Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci z Wodzisławia, Rybnika i Katowic. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i przekazani Policji.

Dzięki szybkiemu działaniu i współpracy międzynarodowej, zatrzymano na terytorium Republiki Czeskiej kolejnych dwóch obywateli Rumunii, którzy wieźli uprowadzoną  kobietę i jej 11-letnią córkę. Dalsze czynności zgodnie z właściwością prowadzi Policja.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content