play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Od 15 lutego rusza platforma Twój e-PIT

today10 lutego 2020

Background

Od 1 stycznia można składać rozliczenia PIT w formie tradycyjnej, papierowej. Zeznanie podatkowe należy dostarczyć do Urzędu Skarbowego osobiście lub przesłać pocztą. Możliwość rozliczania podatków przez internet ruszy w sobotę 15 lutego.

 

Od 15 lutego można przesłać formularze drogą elektroniczną, jednak zostaną one przyjęte dopiero w poniedziałek 17 lutego. Ta informacja jest znacząca w kontekście przewidywanego terminu otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku. Jeśli zeznanie zostanie przesłane za pomocą platformy internetowej Twój e-PIT, to zwrot powinien pojawić się na koncie podatnika do 45 dni od złożenia zeznania.  W przypadku złożenia zeznania w urzędzie między 1 stycznia a 17 lutego zwrotu można się spodziewać przed 1 kwietnia. Podatnicy, którzy będą zwlekać z rozliczeniem za ubiegły rok, mogą zaczekać na zwrot nawet do 31 lipca.

Skorzystanie z platformy e-PIT nie jest skomplikowane. Wystarczy numer PESEL (albo NIP i data urodzenia), kwota przychodu, wskazana w PIT za 2017 r. oraz kwota przychodu za 2018 r. Platforma będzie dostępna od 15 lutego na rządowej witrynie www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content