play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Od dziś zasłaniamy usta i nos. Przed czym ma nas zabezpieczyć osłanianie twarzy?

today16 kwietnia 2020

Background

Od dziś zasłaniamy usta i nos. W tym celu możemy używać maski, szaliki, czy też chustki. Jednak pozostaje pytanie, przed czym ma nas zabezpieczyć osłanianie twarzy? Czy jest to realna ochrona przed koronawirusem?

Gdzie musimy osłaniać twarz?

Wszyscy zasłaniamy twarze. Obowiązuje już rozporządzenie wprowadzające obowiązek zakrywanie ust i nosa. Maseczki, przyłbice, szaliki czy chusty trzeba będzie nosić praktycznie od samego wyjścia z domu – podczas podróży komunikacją miejską, w trakcie wizyty w przychodni, aptece, na zakupach, na ulicy, mówiąc krótko – w przestrzeni publicznej.

Kogo nie dotyczą nowe obostrzenia?

Nie dotyczy to kierowcy samochodu, gdy jedzie sam, albo z pasażerami jeśli na co dzień mieszkają pod jednym dachem. Nie muszą zakrywać twarzy dzieci do lat czterech oraz osoby, których stan zdrowia na to nie pozwala. Nie muszą tego robić również duchowni sprawujący kult religijny.

Przed czym ma nas zabezpieczyć osłanianie twarzy?

Mimo wszystko wciąż  pojawiają się wątpliwości i pytania kogo i przed czym ma zabezpieczać osłanianie twarzy. Wątpliwości rozwiewa Wojciech Andrusiewicz z resortu zdrowia:

 

  • cover play_arrow

    Od dziś zasłaniamy usta i nos. Przed czym ma nas zabezpieczyć osłanianie twarzy? Katarzyna Taras

 

Ostatni raport służb sanitarnych informował, że liczba osób zakażonych w kraju przekroczyła poziom siedmiu i pół tysiąca. Niestety 286 osób chorych na COVID19 – zmarło.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content