play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Od jutra można testować rondo na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Roosevelta w Zabrzu

today20 lipca 2020

Background

Dobiega końca jedna z najważniejszych inwestycji drogowych prowadzonych w ostatnim czasie w Zabrzu. Jak informuje magistrat – jutro rondo na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Roosevelta ma być dopuszczone do ruchu.

Oznacza to, że wykonawca ukończył inwestycję niemal miesiąc wcześniej, niż było to planowane. Zakończono już wszystkie roboty podziemne, a także roboty nawierzchniowe łącznie z odtworzeniem asfaltu, chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Gotowe jest również oznakowanie poziome, a pionowe jest w trakcie montażu. Instalowane są także wiaty przystankowe.

Jutro – 21 lipca, po odbiorach końcowych, rondo dopuszczone zostanie do ruchu.

Powstanie ronda kończy drugi etap przebudowy ul. Piłsudskiego, który rozpoczął się w lutym. Koszt inwestycji wynosi ok. 8 mln zł, jednak znaczną część tej kwoty stanowi pozyskane przez miasto dofinansowanie. Prace, które właśnie dobiegają końca, to kontynuacja I etapu przebudowy ulicy, który zakończył się jesienią ubiegłego roku. Objął on wymianę nawierzchni na liczącym 800 metrów długości fragmencie ul. Piłsudskiego od ul. Roosevelta do wiaduktu kolejowego. Koszt I etapu przebudowy wyniósł 8,2 mln zł.

Fot: UM Zabrze

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content