play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Od niedzieli pociągi Kolei Śląskich jeżdżą według wakacyjnego rozkładu

today15 czerwca 2020

Background

Obowiązuje już (od 14 czerwca) wakacyjny rozkład jazdy Kolei Śląskich, ale niektóre zmiany dopiero zostaną wprowadzone, np. weekendowe połączenia do Zakopanego.

Pociąg „Ornak”, pod Tatry będzie kursował od 4 lipca do 29 sierpnia w soboty i niedziele. Wyjazd z Katowic zaplanowany został na godzinę 6:26, zaś z Zakopanego pociąg wyruszy w podróż powrotną o 16:15. „Ornak” przejedzie m.in. przez Bielsko-Białą, Żywiec, Rabkę-Zdrój i Nowy Targ.

Utrudnienia związane z pracami prowadzonymi przez PKP PLK będą w dalszym ciągu dotyczyć linii S1 Częstochowa – Gliwice. Między Zawierciem a Częstochową, ruch nadal będzie prowadzony po jednym torze. Do 1 sierpnia ruch jednotorowy będzie prowadzony na odcinku Myszków – Częstochowa, natomiast 2 sierpnia prace zostaną przeniesione na odcinek Zawiercie – Poraj. Od 14 do 31 lipca, na czas robót w stacji Zabrze pociągi będą mogły zatrzymywać się tylko przy jednej krawędzi peronu. Przez cały okres wakacji zostanie też zwiększona liczba pociągów zatrzymujących się na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria.

Przez cały okres trwania „wakacyjnego” rozkładu jazdy (14.06.2020 – 29.08.2020) kontynuowane będą prace linii kolejowej do Wisły Głębce (S6). Oznacza to całkowite wstrzymanie ruchu od Chybia do Wisły Głębce. Za odwołane pociągi uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa w dwóch relacjach. Linia czerwona: Bielsko-Biała Główna – Wisła Głębce – Bielsko- Biała Główna. Linia zielona obsłuży mniejsze miejscowości pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Ustroniem, gdzie będzie skomunikowana z autobusami ekspresowymi, jadącymi z lub do Bielska- Białej. W przypadkach kiedy sytuacja nie pozwoli na skomunikowanie autobusów w Ustroniu, relacja linii zielonej zostanie wydłużona do Wisły Uzdrowiska. Autobusy będą skomunikowane z pociągami linii S5 w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej, a w niektórych przypadkach z pociągami linii S61 w Chybiu. Równolegle będą prowadzone prace pomiędzy Czechowicami a Chybiem. Wszystkie pociągi zostaną skierowane przez Zabrzeg Czarnolesie

Pasażerowie będą musieli się także liczyć z utrudnieniami na linii S13 (Częstochowa – Lubliniec). Do 29 czerwca na szlaku Blachownia – Herby Stare prowadzone będą prace, które pozwolą na prowadzenie ruchu tylko po jednym torze. Ruch jednotorowy będzie prowadzony również pomiędzy Herbami Starymi a Lisowem od 30 czerwca do 28 lipca. Podobna organizacja ruchu będzie obowiązywać także na odcinku Lisów – Kochanowice od 29 lipca do 29 sierpnia aby umożliwić wykonanie niezbędnych działań dla utrzymania infrastruktury.
Do dyspozycji pasażerów 14 czerwca oddany zostanie nowy przystanek w Przyszowicach na linii S76 (Gliwice-Wisła Głębce). Na czas modernizacji linii kolejowej do Wisły Głębce pociąg „Kubalonka” zostanie przekierowany do Żywca, a jego nazwa została zmieniona na „Salmopol”.

Dodatkowe 6 minut będą musieli dołożyć pasażerowie, którzy od 30 lipca do 20 sierpnia między 9:00 a 15:30 będą kursować linią S8 (Oświęcim – Kluczbork) na odcinku Katowice Zawodzie – Mysłowice. Ze względu na naprawę sieci trakcyjnej pociągi będą jeździć po jednym torze.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej Kolei Śląskich oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na dworcowych plakatach dostępnych oraz peronach.

źródło: Koleje Śląskie

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content