play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Od poniedziałku rejestracja na szczepienia przyspieszy! Dwa roczniki jednego dnia

today20 kwietnia 2021

Background

Około godziny 9:30 rozpoczęła się dzisiejsza konferencja szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministra Michała Dworczyka, który jest odpowiedzialny za narodowy program szczepień przeciwko COVID-19. Minister przedstawił nowy plan działania w zakresie procesu szczepień.

Wszystko idzie zgodnie z planem

Dziś zgodnie z dotychczasowym harmonogramem rozpoczęła się rejestracja na szczepienia osób, które ukończyły 52 lata, a więc wszystkich chętnych, którzy urodzili się w roku 1969.

– Przekroczyliśmy 9 mln wykonanych szczepień. System cały czas przyśpiesza. Dziękujemy wszystkim osobom pracującym w punktach szczepień, bo to dzięki nim utrzymujemy i zwiększamy tempo szczepień – podsumował minister Dworczyk.

Minister Dworczyk zapowiedział w czasie konferencji prasowej, że odtąd proces szczepień będzie wyglądać inaczej:

– Do soboty realizujemy program, który przedstawiliśmy 2 tyg. temu, zaś od poniedziałku znacznie przyśpieszymy. Od przyszłego tygodnia będziemy zaczynali rejestrację dwóch roczników jednego dnia.

Już wcześniej szef KPRM zapewniał: – Do 10 maja wszyscy będziemy mieli wystawione e-skierowanie, czyli wszyscy pełnoletni Polacy będą mieli wystawione takie skierowanie, a w konsekwencji będą mogli się rejestrować. 

Od poniedziałku szybsze tempo

Od poniedziałku będą rejestracje po dwa, a nawet po 3 roczniki:

– Od poniedziałku uruchomimy rejestrację każdego dnia dwóch roczników. Zaczynamy od roczników 1974-1975. Aż do 7 maja. Wtedy będziemy uruchamiali po trzy roczniki  – poinformował minister Dworczyk.

fot. KPRM

Minister poinformował też, że firma AstraZeneca zapowiedziała zmniejszenie dostaw szczepionki do Polski – zamiast 268 tys. szczepionek dojedzie 67 tys. Niestety w kolejnych tygodniach sytuacja może wyglądać podobnie. Nie ma to jednak negatywnego wpływu na przyspieszenie programu szczepień.

Jest jeszcze jedna istotna zmiana, która już weszła w życie: niewykorzystane dawki szczepionek będzie można oddawać wszystkim chętnym.

 

Fot. Facebook/KPRM/transmisja

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content