play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Od poniedziałku zamknięte wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie w Polsce!

today11 marca 2020

Background

Od poniedziałku zamknięte wszystkie żłobki, szkoły, przedszkola i uczelnie w Polsce! Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w ramach walki z koronawirusem rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek edukacyjnych w kraju.

Przed chwilą Mateusz Morawiecki podał do informacji publicznej, że zapadał decyzja o zamknięciu wszystkich żłobków, szkół, przedszkoli i uczelni wyższych w kraju. Wszystko za sprawą rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Przypomnijmy, że obecnie potwierdzono już 25 przypadków zachorowań na COVID-19.

– Dla naszych dzieci najlepsze wyjście dzisiaj to niewychodzenie z domu – powiedział premier podczas konferencji prasowej. – Dzieci mogą w sposób nieświadomy zarazić swoich dziadków i babcie, co jest dla nich bardzo niebezpieczne – dodał Prezes Rady Ministrów.

Choć placówki oficjalnie zostaną zamknięte od poniedziałku na dwa tygodnie, to już od jutra prosi się, aby nie wysyłać dzieci do szkół, przedszkoli i nie przychodzić na zajęcia na uczelniach wyższych. Czwartek i piątek mają być dniami, kiedy rodzice zorganizują dzieciom odpowiednią opiekę w domu. Te dzieci, które nie będą mogły zostać w domu, mogą pojawić się w przedszkolach i szkołach, gdzie zaopiekują się nimi nauczyciele. Jednak nie będą odbywać się regularne zajęcia.

Wprowadzone działania są możliwe dzięki specustawie ws. koronawiursa, która została przyjęta przez rząd kilka dni temu. Ponadto podjęto również decyzję o zamknięciu placówek kultury, muzeów i kin.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content