play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Zdrowie

Oddział dziecięcy w szpitalu w Czeladzi po gruntownym remoncie

today22 marca 2022

Background

Szpital Powiatowy w Czeladzi z nowym oddziałem dziecięcym. Po gruntownym remoncie placówka oddała do użytku najmłodszych pacjentów 15 łóżek.

-Warunki, jakie teraz oferujemy to ogromny skok w nowoczesność – mówi reporterce Radia Piekary Marcie Mosiołek przedstawicielka szpitala. Podkreśla, co zmieniło się na oddziale:

-Wszystko jest nowe. Więcej monitorów, więcej ssaków. Nie mamy butli z tlenem, tylko wszystkie gazy medyczne są już w ścianach. Oddział dziecięcy charakteryzuje się tym, że ściany są przeszklone. Dodatkowo w pokojach pani oddziałowej i pielęgniarek mamy możliwość monitorowania każdej z sal  – mówi kierownik oddziału Agnieszka Paczyńska -Domagała.

W oddziale znalazło się osiem łóżek z przeznaczeniem dla dzieci do 3. roku życia oraz siedem dla starszych.

Zmiany wprowadzone z myślą o opiekunach

Prowadząc remont, w pierwszej kolejności pomyślano oczywiście o małych pacjentach, ale nie zapomniano także o ich opiekunach.

-Przygotowując ten oddział, myśleliśmy nie tylko o dzieciach, ale także o ich rodzicach. Ważne, jest, żeby mieli zapewnione miejsca, gdzie każdy rodzic może spokojnie wypocząć i zadbać o swoje dziecko – mówi starosta będziński Sebastian Szaleniec.

Remont pomieszczeń wraz z wyposażeniem kosztował 2 500 000 złotych.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content