play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Odkryli laboratorium amfetaminy. Przejęli narkotyki i broń

today14 sierpnia 2020

Background

Zlikwidowanie laboratorium amfetaminy, zatrzymany chemik, przejęcie narkotyków i broni-  to efekt działań policjantów CBŚP.

Według śledczych członkowie grupy mogli wyprodukować co najmniej 200 litrów płynnej amfetaminy, o łącznej wartości ponad 2 mln zł.
W tej sprawie zatrzymano już sto pięć osób, zabezpieczono 24 kilogramy amfetaminy, 8 kg marihuany oraz mefedron, haszysz, kokainę i tabletki ecstasy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Kolejne osoby usłyszały zarzuty

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kk, produkcji narkotyków oraz pomocnictwa przy ich produkcji. Prokurator Śląskiego Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ustalił, że grupa działała na terenie województw świętokrzyskiego, śląskiego i dolnośląskiego i głównie zajmowała się głownie produkcją narkotyków i wprowadzaniem ich do obrotu.

Środki zapobiegawcze

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec jednego z podejrzanych. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie. Wobec pozostałych zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozorów policji oraz zakazów opuszczania kraju.

Zlikwidowano laboratorium narkotyków

W toku prowadzonych czynności zlikwidowano laboratorium amfetaminy działające na terenie powiatu kieleckiego. Zabezpieczono amfetaminę oraz substancje i odczynniki służące do jej produkcji. Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy mogli wyprodukować co najmniej 200 litrów płynnej amfetaminy o wartości ponad 2 milionów złotych.

Dotychczas w toku prowadzonego śledztwa zarzuty usłyszało już 105 podejrzanych. Na wniosek prokuratora 76 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Wcześniej w tej sprawie zabezpieczono między innymi 24 kg amfetaminy, 8 kg marihuany, haszysz, mefedron, kokainę i tabletki ecstasy.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Źródło: Prokuratura Krajowa Katowice

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content