play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Pławniowicach

today30 sierpnia 2021

Background

Już za niespełna tydzień odbędzie się wyjątkowa uroczystość, podczas której odsłonięta zostanie figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Wydarzenie, na które zapraszają Zarząd Huty Łabędy S.A. i OM NSZZ Solidarność, będzie miało miejsce w Zespole Pałacowo-Parkowym w Pławniowicach.

– Renowacja figury była możliwa dzięki wspólnym staraniom firm polskiego przemysłu stalowego – mówi Marek Palka, Prezes Zarządu HUTY ŁABĘDY S.A. – Cieszę się, że udało się zebrać niezbędne fundusze i ukończyć prace. Myślę, że to cenna inicjatywa, bo łączy w sobie tradycyjną, hutniczą solidarność i jest przykładem działalności dla społeczności lokalnej. Wiadomo, że my, Ślązacy, jesteśmy ludźmi pracowitymi i religijnymi. Tu te dwie ważne cechy znajdują wspólny mianownik – dodaje.

Uroczystość odbędzie się 5 września 2021 roku o godzinie 16:00 w Zespole Pałacowo-Parkowym w Pławniowicach. Odsłonięta zostanie wówczas pamiątkowa tablica z listą fundatorów zaangażowanych w renowację figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Warto podkreślić, że inicjatorem tych działań jest Przewodniczący OM NSZZ Solidarność Huty Łabędy – Czesław Ryś.

– Tak naprawdę wszystko zaczęło się w marcu ubiegłego roku. NSZZ Solidarność Huty Łabędy S.A. we współpracy z zarządem przygotowała procedury związane z koronawirusem. Wtedy zaczęliśmy się zastanawiać gdzie szukać pomocy. Jako katolicy, zawierzyliśmy się opiece Matki Bożej. Zorganizowaliśmy koncert Maryjny w Pławniowicach, na którym zagrała Hutnicza Orkiestra Dęta. Na to wydarzenie zaprosiliśmy polityków, posłów, senatorów oraz ludzi biznesu. Podczas koncertu w/w orkiestry pod batutą Damian Kciuka można było składać wolne datki – zaznacza Ryś.

– Uzbieraną w ten sposób kwotę, wspólnie z księdzem Proboszczem Parafii w Pławniowicach Krystianem Worbs zdecydowaliśmy przeznaczyć na renowację Figury Matki Boskiej znajdującej się na terenie parku pałacowego – Przewodniczący OM NSZZ Solidarność Huty Łabędy. Wdzięczni za otrzymane wsparcie pragniemy podziękować wszystkim dobroczyńcom i ludziom dobrej woli za okazaną hojność – dodaje.

Organizatorzy akcji serdecznie zapraszają do Pałacu w Pławniowicach, w dniu 5 września 2021 roku, na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej pod figurą Matki Boskiej oraz uroczystości związane z poświęceniem nowego związkowego sztandaru OM NSZZ ,,Solidarność’’ HUTY ŁABĘDY S.A. a także repliki chorągwi HUTY ŁABĘDY S.A. Lista fundatorów renowacji figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem:

Huta Łabędy S.A.

Węglokoks S.A.

EkoProHut Sp. z o. o.

ZEM Łabędy Sp. z o. o.

COGNOR SA – FerroStal Łabędy

Program uroczystości w Pławniowicach

16:00 Zwiedzanie Pałacu w Pławniowicach
16:45 Rozpoczęcie uroczystości
17:00 Odsłonięcie pamiątkowej tablicy fundatorów renowacji figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem – poświęcenie figury
17:10 Koncert Orkiestry Dętej Huty Łabędy S.A.
17:40 Poświęcenie sztandaru OM NSZZ Solidarność oraz historycznej chorągwi Huty
17:50 Koncert Orkiestry Dętej Huty Łabędy S.A. – melodie znane i lubiane
18:20 Zakończenie uroczystości

W czasie uroczystości obowiązują wytyczne Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoriatu Sanitarnego.

Organizatorami wydarzenia są OM NSZZ Solidarność i Zarząd Huty Łabędy S.A.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content