play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Radzionków

Czy odbędą się tegoroczne Dni Radzionkowa i Festiwal Fyrtek?

today20 kwietnia 2020

Background

Czy odbędą się tegoroczne Dni Radzionkowa i Festiwal Fyrtek? Już wiemy, że odwołane zostały zarówno Dni Radzionkowa i Festiwal Fyrtek, nie będzie także obchodów uroczystości 3 Maja pod pomnikiem Powstańców Śląskich- poinformował dzisiaj Gabriel Tobor, burmistrz miasta. Bez udziału ulicznego handlu odbędzie się także przypadający w najbliższą niedzielę odpust ku czci św. Wojciecha- patrona miasta. Decyzją władz miasta zostały odwołane tegoroczne Dni Radzionkowa, które w tym roku miały się odbyć na powstającym eko- rynku. Impreza została przeniesiona na rok 2021. Nie odbędzie się także tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych „Fyrtek”. Radzionków wsparł także Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu, który  otrzymał ponad 3.000 maseczek za kwotę prawie 15.000 zł. Natomiast Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. Hagera w Tarnowskich Górach zgłosił zapotrzebowanie na zakup ambulansu. Koszt jego zakupu został rozdzielony pomiędzy gminy powiatu tarnogórskiego. Na ten cel Gmina Radzionków przeznaczy 16 500 zł. Od dzisiaj można także spacerować po Księżej Górze i Ogrodzie Botanicznym. 

Drodzy Radzieńczanie,

Rozpoczynamy kolejny tydzień w rzeczywistości nieodłącznie związanej z ogłoszoną w Polsce epidemią. Według najświeższych danych, w naszym mieście, u 10 osób stwierdzono obecność koronawirusa, 19 osób poddanych jest kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną, a 23 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.

Urząd Miasta Radzionków jest w stałym kontakcie z okolicznymi placówkami zdrowia, którym udziela finansowego i rzeczowego wsparcia. Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu otrzymał ponad 3.000 maseczek za kwotę prawie 15.000 zł, z kolei Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. Hagera w Tarnowskich Górach zgłosił zapotrzebowanie na zakup ambulansu. Koszt jego zakupu został rozdzielony pomiędzy gminy powiatu tarnogórskiego. Gmina Radzionków udzieli na ten cel wsparcia w wysokości 16 500 zł.

Przed nami także nauka świętowania, ważnych dla naszej społeczności, wydarzeń w nowej formule. W najbliższą niedzielę, w trakcie odpustu w parafii Św. Wojciecha, nie będzie odbywał się handel uliczny. Zmianie ulegnie także forma tegorocznych obchodów Święta 3-go maja. W tym roku, nie odbędą się uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Śląskich na Placu Letochów z udziałem wojska, harcerzy, młodzieży, orkiestry i organizacji pozarządowych. Ze względów bezpieczeństwa, osobiście złożę pod pomnikiem wiązankę kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta.
Dni Radzionkowa również zostały odwołane. Od dłuższego czasu trwały rozmowy na ten temat, część artystów i wykonawców zadeklarowała już swój udział w przyszłorocznej imprezie, którą planujemy na dni 11-13 czerwca 2021 roku. Mając na uwadze zdrowie naszych mieszkańców oraz przyjeżdżających do nas gości, odwołaliśmy również tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych „Fyrtek”.

Od dzisiaj, decyzją władz państwowych, możliwy jest spacer po parkach i lasach. Zapraszam serdecznie, na Księżą Górę, do Ogrodu Botanicznego i w inne zielone miejsca w naszym mieście. Pamiętajmy o koniecznych maseczkach i innych obostrzeniach oraz zaleceniach władz państwowych.

Życząc Państwu dużo zdrowia i wytrwałości, serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Z wyrazami szacunku
Gabriel Tobor
Burmistrz Radzionkowa

źródło i fot. FB Miasto Radzionków

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content