play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Przed nami oficjalna inauguracja XV Metropolitalnego Święta Rodziny

today17 maja 2022

Background

Koncerty, pokazy, pikniki, zawody sportowe oraz spektakle – to wszystko i wiele więcej zaplanowano w ramach XV edycji Metropolitalnego Święta Rodziny. Oficjalny początek cyklu wydarzeń, których hasło przewodnie brzmi: „Rodzina – źródło pokoju”, odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Idea promowania wartości rodziny zrodziła się w 2007 roku, podczas pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów do Rzymu.

W tym roku inauguracja jubileuszowych wydarzeń odbędzie się w niedzielę, 22 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Przed publicznością wystąpi Natalia Kukulska w koncercie „Czułe Struny”. Całość koncertu wykonana zostanie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej z Sławomirem Chrzanowskim, Nikolą Kołodziejczyk, Adamem Sztabą i Pawłem Tomaszewskim.

W tym samym dniu o godzinie 14:00 w katowickiej katedrze będzie miała miejsce inauguracja liturgiczna Święta Rodziny połączona ze świętowaniem jubileuszy małżeńskich mieszkańców naszego regionu.

Wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach XV edycji Metropolitarnego Święta Rodziny nie sposób wymienić. W ich organizację włączyły się zarówno samorządy, jak i instytucje kultury z naszego regionu. Pełny program znaleźć można na stronie: http://www.swieto-rodziny.pl/program.html

 

 

 

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content