play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Ogniska zakażeń w DPS. Sytuacja jest trudna

today10 listopada 2020

Background

Ogniska zakażeń w kolejnych domach pomocy społecznej na Śląsku. Z ponad setki działających w naszym województwie – chorują pracownicy i podopieczni niemal połowy z nich.

Domy Pomocy Społecznej ciągle miejscami gdzie koronawirus sieje największe spustoszenie. W tych działających w naszym województwie nie jest inaczej. Ogniska zakażeń wykryto w kilkudziesięciu z ich.

Groźnie w DPS

Sytuacja jest  tyle poważna, że to miejsca w których przebywają osoby starsze, najbardziej narażone na groźne powikłania i które najgorzej przechodzą zakażenie.

Nowe ogniska zakażeń wykryto w placówkach w Bielsku – Białej, Skoczowie, Zawierciu, Gliwicach, Mysłowicach, Chorzowie, Cieszynie i Częstochowie. Obecnie na 106 zarejestrowanych podmiotów w 44 odnotowano zakażenia wśród mieszkańców.

Wymazobusy pobiorą próbki

W każdym z nich służby sanitarne ujawniły od jednej do kilku nawet zakażonych osób, dlatego w najbliższych dniach w domach tych pojawią się tzw. wymazobusy, aby pobrać próbki biologiczne od wszystkich, mieszkańców i personelu, do badań pod kątem obecności Covid- 19. Dzisiaj też sanitarki przebadały kadrą i pensjonariuszy DPS w Knurowie, Katowicach oraz Jastrzębiu – Zdroju. Czekamy na wyniki laboratoryjne pobranych wymazów. Łącznie do tej pory choruje blisko 1000 mieszkańców domów pomocy społecznej.

(zdjęcie poglądowe)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content