play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Ojciec z trzema promilami alkoholu we krwi niósł na ramionach niemowlaka

today11 maja 2021

Background

To już kolejny taki przypadek. Sosnowieccy policjanci po raz kolejny interweniowali w sprawie rodziców, którzy „sprawowali opiekę” nad dzieckiem będąc pod wpływem alkoholu. A wskazania alkomatu wyraźnie sugerują, że wypili niemało.

Dwóch pijanych mężczyzn, ledwo utrzymujących się na nogach – to widok, który niestety w naszym kraju nikogo szczególnie nie dziwi. Jednak jeśli kompletnie pijani prowadzą dziecięcy wózek, a jeden z nich na ramieniu niesie niemowlę, to sprawa nabiera zupełnie innego znaczenia.

Dokładnie tak było w Sosnowcu. Na dwóch nieodpowiedzialnych opiekunów niemowlęcia uwagę zwrócił policyjny patrol. Szybko wyszło na jaw, że jeden z mężczyzn to ojciec dziecka. Sprawując opiekę nad niemowlęciem miał w organizmie 3 promile alkoholu. Na miejsce policyjnej interwencji została wezwana matka.

Na tym nie koniec bulwersującej historii, bo kiedy już do mundurowych i kompletnie pijanego ojca dziecka dołączyła matka niemowlęcia, okazało się, że również ona bełkota i ledwo stoi na nogach. Wynik badania alkomatem – niemal taki sam, jak w przypadku przebadanego ojca. Blisko 3 promile.

Dziecko, decyzją sędziego, trafiło do rodziny zastępczej, a o dalszym losie nieodpowiedzialnych opiekunów zadecyduje prokurator. O tym natomiast, kto będzie sprawował opiekę nad niemowlęciem zadecyduje sąd rodzinny.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content