play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Siemianowice Śląskie

Okradali kobiety w kilku śląskich miastach. Przy zatrzymaniu policja użyła broni

today26 stycznia 2021

Background

Zuchwali złodzieje w rękach policji. Kradli cenne łańcuszki noszone przez kobiety. Pościg jednego z nich skończył się dopiero, kiedy policjanci przestrzelili oponę w jego samochodzie.

Mężczyźni w wieku 23 i 29 lat grasowali w Sosnowcu, Katowicach, Siemianowicach Śląskich, Mysłowicach oraz w Piekarach. Pierwszy został zatrzymany 23-latek. Na jego trop wpadli mysłowiccy kryminalni.

By zatrzymać drugiego – starszego z nich policja musiała użyć broni bo omal nie potrącił jednego z interweniujących funkcjonariuszy. Zrezygnował z ucieczki dopiero po tym jak przestrzelono mu koło w samochodzie.

W chwili zatrzymania był pod wpływem środków odurzających, a w zajmowanym przez niego mieszkaniu zabezpieczono narkotyki. Był tam też skradziony niedawno w Mysłowicach łańcuszek.

Obaj mężczyźni – decyzją sądu – zostali aresztowani na trzy miesiące. Młodszemu grozi osiem lat pozbawienia wolności. Starszy – oprócz zuchwałych kradzieży – usłyszał także zarzuty czynnej napaści na policjanta oraz posiadania narkotyków. Grozi  mu 15 lat więzienia bo działał w recydywie.

Fot. Policja Śląska/Mysłowice

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content