play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Okradł sklep i próbował uciec. Zaatakował gazem przechodnia!

today17 września 2021

Background

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

We wtorek krótko przed godziną 15.00 do dyżurnego Komisariatu I Policji w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej. Wynikało z niego, że trzech sprawców w sklepie przy ulicy 3-go Maja w Zabrzu dokonało kradzieży kosmetyków na łączną kwotę blisko 1600 złotych, a następnie zbiegli ze sklepu. Na miejsce skierowano policjantów Ognia Patrolowointerwencyjnego. Jak się okazało w trakcie ucieczki, jeden ze sprawców został prawie ujęty przez przypadkowego przechodnia, jednak rozpylił gaz w kierunku twarzy mężczyzny, a następnie usiłował kontynuować ucieczkę. Jednak został ujęty przez pracownika ochrony i Policjantów. Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec Zabrza, notowany wcześnie za przestępstwa przeciwko mieniu w tym z użyciem przemocy. W trakcie czynności znaleziony przy nim również narkotyki w postaci amfetaminy.

Pracujący przy sprawie policjanci ustalili również pozostałe osoby, które brały udział w kradzieży. Była to kobieta w wieku 24-lat i mężczyzna w wieku 21-lat obydwoje z Zabrza. Okazało się, nie było to jedyne przestępstwo, jakiego w ostatnim czasie dopuściła się ta trójka. Dzień wcześnie również okradali sklep z kosmetyków, a zatrzymany 28-latek opowiadał również za włamanie i przywłaszczenie plecaka. Cała trójka usłyszała już zarzuty i odpowie za dokonane przestępstwa. Zatrzymany 28-latek na wyrok poczeka w areszcie śledczym.

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content