play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Okradł własną babcię, gdy ta przygotowywała mu obiad

today20 października 2020

Background

Tym razem to prawdziwy wnuczek okradł swoją babcię. Do zuchwałej kradzieży doszło, gdy kobieta na chwilę zostawiła go samego w pokoju. Łupem 25-latka padło ponad 20 tysięcy złotych. Ponadto, podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli amfetaminę.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Mężczyzna ukradł z domu seniorki ponad 20 tysięcy złotych, gdy kobieta, chcąc poczęstować wnuczka obiadem, na chwilę zostawiła go samego w pokoju. Zaniepokojona i bezradna 79-latka sprawę zgłosiła policjantom.

Policjanci z Kalet pojechali do mieszkania wyrodnego wnuka, gdzie doszło do jego zatrzymania. Następnie przeszukano jego mieszkanie i samochód. Po gotówce, którą 25-latek ukradł swojej babci, nie było jednak śladu. Śledczy znaleźli natomiast woreczek z białą substancją. Okazało się, że była to amfetamina, z której było można przygotować blisko 100 „działek” dilerskich.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży oraz posiadania środków odurzających. 25-letniemu mieszańcowi powiatu tarnogórskiego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content