play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

Olszewski o słowach Terleckiego: Powinien się z tego wycofać

today8 czerwca 2021

Background

Porannym gościem w Radiu Piekary był dziś Tomasz Olszewski, doradca wicepremiera Gowina i szef Porozumienia w okręgu gliwickim. W rozmowie komentował słowa wicemarszałka Terleckiego dotyczący Swietłany Cichanouskiej.

Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników” -napisał kilka dni temu na Twitterze wicemarszałek Terlecki. Echo tej wypowiedzi nie milknie i wciąż wzbudza ogromne kontrowersje, także ze strony koalicjantów. Sprawę na naszej antenie skomentował też dzisiejszy gość Rozmowy Dnia, Tomasz Olszewski:

Wicemarszałek Terlecki jest niewątpliwie zasłużonym politykiem ale zdarzają mu się wypowiedzi, które uderzają w pewne kanony. Na pewno pan wicemarszałek powinien się z tego wycofać. Tym bardziej, że sytuacja na Białorusi jest sytuacją bardzo złą. Jeszcze bodajże dzisiaj taka informacja pojawiła się w mediach, że święto na Białorusi obchodzone będzie 17 września co jest wyjątkowo bolesne. To pokazuje że Białoruś znalazła się w momencie dla niej zwrotnym. Prezydent Białorusi chyba nawet składa hołd lenny Rosji. […]
-Czy Porozumienie wobec tego poprze wniosek opozycji o odwołanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka sejmu?
– Gdybym był posłem nie poparłbym takiego wniosku ale oczywiście pod warunkiem, że pan wicemarszałek wycofałby się z postawionej tezy. -Mówił Olszewski. Całą rozmowę możecie obejrzeć poniżej.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content