play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Onkologia w Gliwicach ponownie przyjmuje pacjentów

today25 czerwca 2020

Background

Onkologia w Gliwicach ponownie przyjmuje pacjentów. Jak informuje sama placówka, od 24 czerwca klinika Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej ponownie działa i przyjmuje pacjentów z potwierdzonym nowotworem złośliwym we wszystkich lokalizacjach anatomicznych.

Kwarantanną nadal objęty jest jeden z trzech odcinków kliniki, w którym stwierdzono zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Jak czytamy na stronie placówki, po potwierdzeniu zakażenia u 12 pacjentów i pracowników medycznych tego odcinka, badaniom na obecność koronawirusa poddano wszystkich pacjentów i pracowników medycznych Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej, a także członków personelu Bloku Operacyjnego i Zakładu Anestezjologii i Intensywnej Terapii. U wszystkich wynik był ujemny. W związku z tym podjęto decyzję o wznowieniu przyjęć do Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej oraz o powrocie do wykonywania zabiegów chirurgicznych. Dotyczy to jednak tylko pacjentów z potwierdzonym nowotworem złośliwym. Przyjęcia chorych, u których nie potwierdzono raka, zostaną wznowione 20 lipca.

Jednocześnie informujemy, że każdy pacjent przed przyjęciem do Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej zostanie poddany badaniu na obecność SARS-CoV-2.

 

źródło: www.io.gliwice.pl

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content