play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Opera Śląska: Końcówka kwietnia w rytmie tańca!

today27 kwietnia 2020

Background

Opera Śląska: Końcówka kwietnia w rytmie tańca! Opera Śląska z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada 29 kwietnia, przygotowała wiele niespodzianek. Przez trzy dni – od poniedziałku 27.04 do środy 29.04, na operowym Facebooku i Instagramie będą pojawiały się posty związane z baletem. Tancerze Baletu Opery Śląskiej będą polecali najciekawsze spektakle baletowe, pojawi się też pierwszy odcinek nowego cyklu #alfabetbaletowy. Zaprezentowany zostanie film o historii point.

Końcówka kwietnia w Operze Śląskiej upłynie w rytmie tańca. W filmowych felietonach, tancerze Opery Śląskiej podzielą się refleksjami na temat, czym jest dla nich taniec. Widzowie-internauci dowiedzą się też, jak to święto jest obchodzone w różnych krajach. Muzycy z Orkiestry Opery Śląskiej przygotują zagadkę, oczywiście związaną z tańcem. Z okazji tego święta, specjalne życzenia przygotował także wybitny choreograf, Henryk Konwiński, który również opowie o balecie. Jak zapowiadają pomysłodawcy akcji to oczywiście nie wszystko…Szczegóły na FB Opery:https://www.facebook.com/OperaSlaska/ oraz na Instagramie.

Od początku społecznej kwarantanny, Opera Śląska obecna jest w sieci. Od ponad miesiąca obserwując media społecznościowe, można trenować balletfit- fitness dla dorosłych. Dla najmłodszych przygotowano lekcje baletowe. Ponadto orkiestra opowiada o instrumentach, pracownicy opery zachęcają do wspólnego oglądania spektakli, można rozwiązać quizy, czy wysłuchać rekomendacji artystów operowych, polecających przedstawienia operowe, dostępne w  telewizji i internetowej sieci.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content