play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Operacje usunięcia zaćmy w katowickim UCK wznowione

today22 maja 2020

Background

Operacje usunięcia zaćmy w katowickim UCK wznowione. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wznawia zabiegi planowe na Oddziale Okulistyki Dorosłych. Pacjenci mogą zgłaszać się telefonicznie do kwalifikacji operacji usunięcia zaćmy. Planowana liczba, z uwzględnieniem zwiększonego reżimu sanitarnego zabiegów to ok.30 dziennie. Szczegóły dostępne na stronie internetowej szpitala: www.uck.katowice.pl.

Operacje usunięcia zaćmy w katowickim UCK wznowione.  Planowana liczba zabiegów to ok.30 dziennie, w zeszłym roku Centrum przeprowadziło ok. 8 tyś zabiegów operacji zaćmy. Od ubiegłego tygodnia, wykonujemy zabiegi planowe, aktualnie zwiększamy ich liczbę,  by za 2 tygodnie dojść do pełnego planu operacyjnego sprzed epidemii. Do tej pory realizowaliśmy zabiegi ratujące wzrok u pacjenta m.in. odwarstwienia siatkówki, zagrażające utratą widzenia plamkowego, ostre przypadki jaskry, nowotwory narządu wzroku. Wykonywane były także przeszczepy rogówki u pacjentów w stanach nagłych oraz pacjentów z listy oczekujących- mówi prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa – Kominek, kierownik Kliniki i Katedry Okulistyki SUM.

Centrum działa w czasie zwiększonego reżimu sanitarnego, personel zabezpieczony jest w środki ochrony osobistej. Pacjenci przy wejściach na teren Szpitala, badani są przez Zespół Przesiewowy, proszeni są o wypełnienie ankiety, dezynfekcje dłoni oraz zmianę maseczki na jednorazową zapewnianą przez Szpital.

Na stronie internetowej Szpitala oraz na Facebooku podany jest numer telefonu pod którym pacjenci mogą umawiać się na kwalifikację. Konieczne jest przestrzeganie terminów i godzin wizyt, co pozwala na zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy pacjentami. Kwalifikację do zabiegu usunięcia zaćmy można umawiać pod numerem telefonu: 32- 3581 – 484 (pon.-pt.)

https://www.uck.katowice.pl/oddzial-okulistyki-doroslych

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content