play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Zagłębie

Loteria PIT w Sosnowcu z kolejnym rekordem

today10 sierpnia 2021

Background

Od 6 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku wszyscy mieszkańcy Sosnowca mieli okazję wziąć udział w loterii PIT. Spośród uczestników, rozlosowano nagrody warte kilkadziesiąt tysięcy złotych, a dzięki nowym zgłoszeniom, do budżetu miasta wpłynie rekordowa liczba środków.

– Każdy mieszkaniec Sosnowca, który na dzień 31 grudnia 2020 roku wskazał nasze miasto jako miejsce zamieszkania oraz rozliczył podatek dochodowy w sosnowieckim Urzędzie Skarbowym, miał prawo wziąć udział w losowani nagród mówi Anna Mastalerz z Wydziału Rozwoju i Przedsiębiorczości UM w Sosnowcu.

Loteria to jeden ze sposobów na przyciągnięcie nowych, ale i zatrzymanie obecnych mieszkańców miasta. Jednocześnie pokazuje, że podatki warto płacić we własnym mieście. Akcja cieszyła się ogromną popularnością. Głosów dopuszczonych do losowania było aż 5469. W tym roku pojawiło się mnóstwo osób, które rozliczyły się w mieście po raz pierwszy – rekordowo aż 883. Tym razem wartość nagród to 68 333 zł.

W obecnej edycji stawiamy na ekologię i promocję ekologicznej komunikacji, której jestem gorącym zwolennikiem. Główna nagroda to tym razem rower elektryczny Cube Touring HYBRYDY One o wartości 12 000 zł i dodatkowa nagrodą pieniężna. Rozlosowaliśmy także 20 hulajnóg elektrycznych Mi Electric Scooter Pro 2 o wartości 2250,00 zł oraz 5 voucherów do sklepu rowerowego o wartości 2000 zł każdy. Dodaje Prezydent.

Mamy mały jubileusz, bo rozpoczęła się 5. edycja naszej loterii. Pamiętajmy, że płacenie podatków na terenie miasta daje pewność, że część środków wróci do nas w postaci inwestycji w najbliższe otoczenie. Podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Dzięki nowym zgłoszeniom, po odliczeniu kosztów loterii, do budżetu miasta wpłynie o 1,2 mln złotych więcej.

W ubiegłorocznej edycji udział wzięło 3687 osób. Szczęście w losowaniu miała wówczas  Pani Ula, która z rąk Prezydenta Miasta Arkadiusza Chęcińskiego odebrała kluczyki do Toyoty Aygo.

źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content