play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Osoby zakażone koronawirusem mogą przebywać w domu. „Tylko, jeśli lekarz nie skieruje ich na oddział”

today16 marca 2020

Background

Osoby zakażone koronawirusem mogą przebywać w domu, ale tylko jeśli ich stan jest dobry i lekarz nie skieruje ich na oddział zakaźny danego szpitala. Wszystko dzięki nowemu rozporządzeniu, jakie zostało wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia.

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane nowe rozporządzenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jest w nim zapis mówiący o tym, iż osoby, u których potwierdzono koronawirusa, jeżeli nie zostały przez lekarza skierowane do leczenia szpitalnego, mogą przebywać w ramach izolacji odbywanej w warunkach domowych. Oznacza to, że część zakażonych będzie mogła leczyć się w domu. Powodem decyzji jest aktualna faza rozwoju epidemii i konieczność dywersyfikacji osób chorych na takie, których stan zdrowia jest na tyle dobry, że nie muszą być hospitalizowane, tylko mogą być leczone w domu przy zapewnieniu odpowiedniej izolacji.
Obecnie w województwie śląskim hospitalizowane są 63 osoby, kwarantanna domową 732, a nadzorem 3479. Zarażonych koronawirusem w Śląskiem jest 14 osób. 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content