play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców

today7 lipca 2020

Background

Ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców. Można to zrobić w urzędzie gminy. Jesli zrobiliśmy to przed pierwszą turą wyborów – to teraz nie można dopisać się do innego spisu. Do piątku – można także pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Wyborcy, którzy chcą wziąć udział w II turze głosowania na prezydenta RP poza miejscem swojego zamieszania lub zameldowania do dzisiaj mogą dopisać się do spisu wyborców. Do spisu wyborców mogą dopisać się m.in. osoby, które przebywają czasowo w konkretnej miejscowości w dniu wyborów oraz osoby nigdzie nie zamieszkałe przebywające na terenie danej miejscowości. Osoby uprawnione do udziału w wyborach mogą dopisać się do spisu w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

Natomiast do 10 lipca można odebrać zaświadczenie uprawniające do głosowania. Dzięki niemu wyjeżdżając na wakacje, można zagłosować w dowolnym obwodzie w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Zaświadczenie należy odebrać osobiście lub przez upoważnioną na piśmie osobę. W upoważnieniu wskazuje się imię (imiona) i nazwisko oraz nr PESEL wyborcy oraz pełnomocnika. Zaświadczenia o prawie do głosowania wydawane będą do 10 lipca 2020 r. W celu otrzymania zaświadczenia należy przygotować dowód osobisty oraz wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content