play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Ostatnie (prawie) prace na A1 pod Częstochową. Jest wykonawca, podpisano dokumenty

today8 lutego 2020

Background

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wyłoniła wykonawców i podpisała kolejną umowę, związaną z ostatnimi pracami na autostradzie A1. Ruszy montaż ekranów akustycznych i przeciwolśnieniowych na obwodnicy Częstochowy.

Zabezpieczenia zostaną wykonane na odcinku drogowym autostrady A1 od węzła Częstochowa Północ do węzła Częstochowa Blachownia z włączeniem A-jedynki do drogi krajowej nr 1 na węźle Częstochowa Północ. Zamontowane zostaną panele pochłaniające o powierzchni ponad 52,7 tys.m2, panele odbijające o powierzchni ponad 1,7 tys.m2, oraz przeciwolśnieniowe (1,2 tys.m2).

Najkorzystniejsza oferta została wybrana z pośród 7 złożonych, w ogłoszonym 22 listopada 2019 r. postępowaniu przetargowym. Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe GOMIBUD Sp. z o.o. Borek Szlachecki zaoferowało wykonanie usługi za nieco ponad 14,6 mln zł, przedłużając okres gwarancji jakości na ekrany akustyczne o 5 lat, przy skróceniu termin realizacji robót o 3 miesiące.

Zakres prac obejmuje m.in. montaż ekranów akustycznych i elementów uzupełniających wzdłuż trasy zasadniczej na długości ponad 21 km.
Potem do zrealizowania pozostaną jeszcze prace wykończeniowe na węzłach Częstochowa Blachownia, Częstochowa Jasna Góra oraz Częstochowa Północ. Niezbędne będzie również dokończenie budowy obiektu nad linią kolejową oraz urządzeń ochrony środowiska. Do tego jeszcze budowa: dróg serwisowych i dróg technologicznych, MOP I Gorzelanka Wschód i Zachód (Miejsce Obsługi Podróżnych) wraz z układem drogowym, MOP III Wierzchowisko Wschód i Zachód wraz z układem drogowym, Obwód Utrzymania Autostrady (OUA) Lgota wraz z układem drogowym. Powstanie oświetlenie węzłów, MOP-ów i OUA i dokończenie przebudowy urządzeń obcych. Oprócz tego roboty melioracyjne i „wykończeniówka”. Ostatnim elementem będzie wykonanie i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.

źródło/foto: GDDKiA

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content