play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Ostatnie zdjęcia kopalni KWK Piekary – Bobrek [GALERIA ZDJĘĆ]

today20 stycznia 2020

Background

Mamy ostatnie zdjęcia kopalni KWK Piekary – Bobrek tuż przed zamknięciem.

Piekarski radny Łukasz Ściebiorowski chciał upamiętnić ostatnie chwile funkcjonowania kopalni na terenie Piekar Śląskich i zorganizował wycieczkę foto-reporterską, w której byli amatorzy oraz zawodowi fotograficy. Grupa pasjonatów składała się z kilkunastu osób: fotografów lokalnych, z miast ościennych, a nawet operatora drona!

Grupę po terenie kopalni oprowadzali Andrzej Dragon, nadsztygar ds. BHP oraz Piotr Frej, sztygar oddziału teletechnicznego automatyki i gazometrii. Poprowadzili grupę przez miejsca, jakie zazwyczaj pokonują idący do pracy górnicy: przez cechownię, dyspozytornię, łaźnie. Pokazali szyb do zjazdu, maszynę wyciągową, stację ratowniczą z aparatami ucieczkowymi oraz plac drzewny.
Fotografowie wypatrzyli wiele pamiątkowych miejsc, znaleźli obraz św. Barbary przeniesiony tu z kopalni Andaluzja, poświęcili uwagę rybkom, które ratownikom górniczym umilają czas dyżuru. Uzgodnili, że publikując zdjęcia z wycieczki w mediach społecznościowych, będą je oznaczali hasztagiem #KopalniaJulian, dzięki czemu będzie je łatwiej znaleźć w Internecie.
Radny Łukasz Ściebiorowski chce przedstawić fotografie z sobotniej wycieczki na specjalnej wystawie. O jej dacie będziemy oczywiście informować.

zdjęcia:www.piekary.pl/Piekary Śląskie – Oficjalny Fan Page

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content