play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ostatniej doby potwierdzono blisko 30 tysięcy zakażeń. Nowe obostrzenia pewne

today24 marca 2021

Background

Już teraz wiemy, że nie jest dobrze. Minister Michał Dworczyk ujawnił dziś o poranku w mediach, że liczba nowych zakażeń tej doby przekroczy 29 tysięcy.

Już wczoraj, w czasie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc i na tydzień po Świętach należy się spodziewać dodatkowych obostrzeń sanitarnych.

Dzisiaj potwierdził to w Polsat News szef kancelarii premiera:

– Czekamy na ostatnie dane ze środy, ale wszystko wskazuje na to, że zanotujemy ponad 29 tysiecy nowych zachorowań – mówił w programie „Graffiti” na antenie Polsat News, Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera i koordynator Narodowego Programu Szczepień.

Minister dodał, że prawdopodobnie zmiany w reżimie sanitarnym zostaną ogłoszone jutro. Nie wiadomo jeszcze jak bardzo daleko idące będą nowe restrykcje. Nie wyklucza się nawet tzw. „twardego lockdownu” na wzór tego, który obowiązywał w Polsce rok temu.

Szczegółowe dane dotyczące liczby nowych zakażeń i sytuacji w poszczególnych województwach i powiatach są publikowane codziennie o 10:30.

 

 

Fot. Facebook/Kancelaria Premiera/zrzut ekranu

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content