play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ostrzeżenie meteorologiczne dla Śląska!

today22 stycznia 2020

Background

Pogoda w całym kraju będzie mroźna i pochmurna. W dzień zachmurzenie będzie duże, jedynie na początku dnia na południu Polski małe i umiarkowane. W niektórych województwach wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na południu należy spodziewać się śniegu.

 

 

Na Śląsku i na Dolnym Śląsku będą marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź na drogach i chodnikach. Kierowcy uważajcie!

W górach popada śnieg. Temperatura maksymalna od 0°C na Podhalu, 1°C Kotlinie Kłodzkiej, około 4°C w centrum, do 6°C na północy kraju i 7°C miejscami na wybrzeżu. Wiatr powieje umiarkowanie, miejscami będzie porywisty. W Karpatach w porywach osiągnie do 100 km/h, w Sudetach do 90 km/h, nad morzem do 70 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami obowiązują w województwach:

  • świętokrzyskim,
  • podkarpackim,
  • małopolskim,
  • śląskim,
  • wielkopolskim.

IMGW wyjaśnia:

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

źródło:pogodynka.pl/

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content