play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Oszukiwał na „wakacyjnych zaliczkach”. Grozi mu 8 lat więzienia

today19 października 2021

Background

Obywatel Niemiec oszukał blisko 20 osób na „wakacyjnych zaliczkach. 31- latek trafił w ręce śląskiej policji.

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością zatrzymali oszusta. Obywatel Niemiec oszukiwał osoby przez oferowanie na portalach internetowych wynajmu apartamentów nad morzem. Po wpłacie zaliczki przez ofiary 31-latek urywał z nimi kontakt.

Wiemy, że on się ogłaszał na jednym z najpopularniejszych portali internetowych. Ogłoszenia były różne, wiemy że było ich kilkadziesiąt – mówi w rozmowie z naszym reporterem Olaf Burakiewicz ze śląskiej policji.

Sprawca korzystał z faktycznych zdjęć lokali, które kopiował z innych ogłoszeń. Niemiec działał głównie w okresie wakacyjnym na przełomie lipca i sierpnia.

Udało mu się oszukać co najmniej 20 osób. Straty sięgają około 20 tys. zł. Na trop tego mężczyzny trafili policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością. Zatrzymali go na terenie Wrocławia. Stróże prawa zabezpieczyli m.in. jego sprzęt komputerowy – oznajmia Burakiewicz.

Oszust wpadł w ręce katowickich policjantów i został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sopocie. Wobec 31-letniego Niemca został zastosowany areszt 3-miesięczny. Grozi mu do 8-lat pozbawienia wolności. Warto jednak dodać, że funkcjonariusze kontynuują śledztwo celem sprawdzanie czy liczba ofiar nie zwiększy się.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content