play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

OTOK rozpoczął służbę w tarnogórskiej policji

today3 grudnia 2020

Background

Służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach rozpoczął nowy pracownik. Zwie się Otok, ma 2 lata i jest psem rasy: owczarek niemiecki.

Wspólnie ze swoim opiekunem, starszym sierżantem Kamilem Kubicą ukończyli specjalne szkolenie i mogą już wspólnie patrolować miasto:

-Na co dzień będzie wykorzystywany w służbie do patrolowania ulic Tarnowskich Gór i nie tylko, bo będziemy również angażowani do służb na terenie całego województwa. Będzie również brał udział w zabezpieczeniach różnego rodzaju imprez masowych. A także został przeszkolony w zakresie tropienia śladów ludzkich. Będzie tropił zarówno przestępców, jak i osoby zaginione – tłumaczy Kamil Kubica z tarnogórskiej policji.

 

 

Opieka nad Otokiem to służba 24 godziny na dobę. Jednak policyjny przewodnik nie wyobraża sobie innej opcji:

-Jesteśmy teraz już takimi papużkami nierozłączkami. Pies przebywa na stałe u mnie za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji. Stworzyłem mu specjalne warunki, no i ponadto przewożę go do pracy w własnym pojeździe. Przygotowujemy się do służby i wychodzimy na ulice razem. A po służbie wspólne spacery, posiłki i zabawa – dodaje starszy sierżant Kamil Kubica.

Otok to drugi pies w tarnogórskiej Komendzie Policji. Pierwszy został przeszkolony do wykrywania narkotyków.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content