play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Otwarto nową, zewnętrzną strefę Parku Wodnego w Tarnowskich Górach

today21 lipca 2020

Background

Z małym poślizgiem, ale w końcu jest! Tarnowskie Góry doczekały się własnego Wodnego Placu Zabaw. Jest to nowa, zewnętrzna strefa tarnogórskiego aquaparku z wieloma atrakcjami dla małych i dużych.

Otwarcie nowej strefy planowano w czerwcu, jednak epidemia koronawirusa pokrzyżowała nieco założenia. Inwestycję udało się jednak doprowadzić do końca i dziś pierwsi śmiałkowie testowali wodne atrakcje.

Można korzystać z zewnętrzej plaży i Wodnego Placu Zabaw z zjeżdżalniami, rożnymi zabawkami wodnymi. Jest dwupoziomowa niecka – jedna z zanurzeniem do 15 centymetrów dla dzieci mniejszych, i druga dla dzieci starszych gdzie są trzy zjeżdżalnie. Woda jest przygotowana jak dla brodzików dziecięcych, więc ma jeszcze mocniejsze normy sanitarne. A temperatura wody oscyluje pomiędzy 28 a 30 stopni Celsjusza – mówi Radiu Piekary Michał Fajer, prezes Parku Wodnego w Tarnowskich Górach.

Mimo braku upału, chętnych aby przetestować nową atrakcję nie brakuje:

Super – jak na plaży!  Są leżaki, jest woda – super jest! Dorośli mogą odpocząć, a dzieci mogą się bawić. Można się pluskać! Postanowiliśmy wypróbować nowy Plac Zabaw i jest rewelacyjnie. Jest dużo atrakcji, a przede wszystkim nie ma tłoku. Warto przyjechać – opinie testerów zebrała nasza reporterka.

Chcąc zaprezentować mieszkańcom nową atrakcję, w poniedziałek Park Wodny uruchamia wakacyjną akcją promocyjną. W ręce tarnogórzan trafi dokładnie 1526 bezpłatnych biletów do aquaparku. Liczba ta symbolizować ma rok nadania praw miejskich Tarnowskim Górom. Szczegóły już wkrótce pojawią się na stronie internetowej obiektu. Zdradzimy tylko, że na jednego mieszkańca przypadać będą maksymalnie 2 bilety.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content