play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pacjenci UCK zaskoczeni przez św. Mikołaja

today11 grudnia 2020

Background

Pacjenci UCK zaskoczeni przez św. Mikołaja. Były słodycze, soczki, artykuły higieniczne i to co bezcenne- radość przebywających na zamkniętych z powodu koronawirusa szpitalnych oddziałach. Wszystko za sprawą paczek od św. Mikołaja, którymi zostali obdarowani pacjenci katowickiego szpitala Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w lokalizacji na ulicy Medyków w Katowicach. 200 mikołajkowych upominków to efekt pracy wolontariuszy dwóch katowickich parafii- Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Katowicach – Zarzeczu oraz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Katowicach Podlesiu. Zbiórka trwa nadal. Do niedzieli można do kościołów przynosić słodycze i środki higieniczne. 

Pacjenci UCK zaskoczeni przez św. Mikołaja. Zbiórka trwa nadal, bo pomysłodawcy chcą paczkami obdarować także pacjentów drugiej lokalizacji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego- szpitala na ulicy Francuskiej. Do kościołów w Podlesiu i Zarzeczu można przynosić słodycze, male opakowania soków, środki higieniczne: maszynki do golenia, mydła, szczoteczki do zębów, mokre chusteczki itp. Zbiórka potrwa do najbliższej niedzieli.

Pacjenci byli ogromnie zaskoczeni i wdzięczni za podarki. Takie akcje i zbiórki są cenne ponieważ uruchamiają oddolnie społeczność, często są to byli pacjenci lub ich rodziny.  Upominki od św. Mikołaja trafiły niemal na każdy oddział, a radości wdzięcznych pacjentów nie było końca…

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content