play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Pacjent z Bytomia nie ma koronawirusa!

today9 marca 2020

Background

Pacjent z Bytomia nie ma koronawirusa. Taką informację uzyskał nasz reporter od władz Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Mieszkaniec Zabrza od kilku dni przebywał w szpitalu.

Dobre wieści z Bytomia. Mieszkaniec Zabrza, który od kilku dni przebywał w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu nie ma koronawirusa. W związku z tym liczba osób zarażonych wirusem na Śląsku się nie zmieniła. Potwierdzono dotychczas dwa przypadki, 66-letniego mężczyzny, który wrócił niedawno z Włoch oraz kobiety „w sile wieku”, która miała kontakt z zarażonym.

 

  • cover play_arrow

    Pacjent z Bytomia nie ma koronawirusa! Katarzyna Taras

 

Powiedział nam dyrektor szpitala, Władysław Perchaluk.

Obecnie w Polsce stwierdzono już 15 przypadków zarażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podało, że stan większości pacjentów jest stabilny. Pierwszy chory pacjent ze Śląska czuje się dobrze, powiedział nam wojewoda śląski Jarosław Wieczorek:

 

  • cover play_arrow

    Pacjent z Bytomia nie ma koronawirusa! Katarzyna Taras

 

W ramach ochrony przed koronawirusem w kraju podjęto wiele działań, między innymi trwa dezynfekcja pojazdów komunikacji miejskiej, odwołano loty do Włoch i Niemiec, a Główny Inspektorat Sanitarny zaleca odwołanie imprez masowych z udziałem ponad 1000 osób (szczególnie tych w zamkniętych pomieszczeniach).

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content