play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Paintball już wkrótce na terenie MOSIR w Piekarach Śląskich

today1 kwietnia 2021

Background

Paintball? Już wkrótce w Piekarach Śląskich. Pole do gry jest już gotowe, ale pandemia sprawiła, że na otwarcie trzeba jeszcze poczekać. Dziś pierwszych testów dokonały władze miasta (dziś w wyjątkowo militarnym składzie).

W Piekarach Śląskich otwarto nową inwestycję, która wzbogaci ofertę spędzania wolnego czasu. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie można poczuć namiastkę działania na polu walki na specjalnie przygotowanym torze paintballowym:

– Zupełnie nowa inwestycja przy ulicy Olimpijskiej – pole paitballowe o powierzchni około 4 tysięcy metrów kwadratowych. Zlokalizowane na nieużytkach obok boiska sztucznego. Na polu znajduje się 35 przeszkód ustawionuch przez nas i przeszkody naturalne – drzewa i krzewy. Pole jest ogrodzone bezpieczną siatką. Dysponujemy całym sprzętem paintballowym. Równocześnie na polu może brać udział w grze 20 zawodników . Posiadamy również stosowne maski, mundury – wszystko po to by dobrze bawić się w paintball – tłumaczył Łukasz Tomczyk, dyrektor piekarskiego MOSiR-u.

Dzisiaj w Piekarach Śląskich rządzi były żołnierz jednostki GROM Naval, który funkcję jednodniowego prezydenta wylicytował na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i to właśnie on oddał pierwsze strzały na polu paintballowym:

– Taki tor strzelecki, który tutaj macie to nie tylko strzelanie z paintballu, ale też możliwość poruszania się taktycznego i na pewno jest troszeczkę adrenaliny. Będąc na strzelnicy nie da się myśleć o czymś innym i trzeba się oddać temu strzelectwu, więc podczas strzelania też wypoczywamy – mówił reporterowi Radia Piekary Naval.

– To inwestycja, która wzbogaci ofertę naszego MOSiR-u – dodaje prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska – Duraj:

– W tym niezbyt wesołym czasie jednak takie dobre wydarzenia mają miejsce na terenie naszego miasta. Zabawy bardzo dużo, wiele radości i można najbardziej się odstresować tutaj – mówiła Radiu Piekary prezydent Piekar Śląskich.

Na otwarcie tej atrakcji dla mieszkańców trzeba będzie jednak chwilę poczekać, bo na ten moment nie pozwalają na to obowiązujące obostrzenia.

 

Fot. zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content