play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Palił starymi meblami w piecu. Nie dało się oddychać

today24 listopada 2022

Background

Strażnicy miejscy z Bytomia nałożyli mandat na mieszkańca Szombierek, który palił w piecu czymś, co miało przypominać opał. Sąsiedzi donieśli, że nie da się oddychać!

Kontrolę paleniska przeprowadzono po zgłoszeniu mieszkańców, którzy zaniepokojeni wydobywającym się z komina gryzącym dymem, zawiadomili służby miejskie.

Funkcjonariusze znaleźli przygotowane do spalenia płyty meblowe, a sam właściciel przyznał bez ogródek, że pali nimi w swoim trzydziestoletnim piecu.

Straż Miejska przypomina, że od ponad 4 lata obowiązuje  tzw. uchwała antysmogowa, która  określa rodzaje instalacji do spalania paliw w szczególności, kotły CO, kominki oraz piece, które służą do ogrzewania naszych domów i mieszkań.

Uchwała wprowadza końcowe terminy eksploatacji starszych kotłów CO, kominków i pieców oraz tych, które nie posiadają tabliczek znamionowych, a ich eksploatacja rozpoczęła się przed wrześniem 2017 r. Strażnicy Miejscy szczególną uwagę zwracają na kotły CO wyprodukowane w 2006 r. i starsze lub nieposiadające tabliczek znamionowych, których eksploatacja jest już zabroniona.

Tylko w okresie od 14 do 21 listopada bytomska Straż Miejska przeprowadziła 17 kontroli w Stolarzowicach, Górnikach i Miechowicach. 

Źródło: UM Bytom

Autor: Jarosław Adamski


0%
Skip to content