play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Pandemia po „śląsku”. Region ciągle w czołówce zakażeń

today14 października 2020

Background

Poprzedniej doby, zanotowano w woj.śląskim 441 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Region utrzymuje się w pierwszej grupie województw o najwyższym wskaźniku zachorowań w kraju.

Najwięcej przypadków SARS COV2 wykryto w powiatach: gliwickim (35), żywieckim (31), cieszyńskim (46), bielskim (15), częstochowskim (15), kłobuckim (14), Rybniku (18), Gliwicach (10), Katowicach (25), Częstochowie (40) i Rudzie Śląskiej (32).

Nowe ognisko pojawiło się w szpitalu w Pszczynie, gdzie zachorowało 25 osób. To pacjenci i kadra medyczna. Wirusa wykryto także w kolejnych szkołach w Rybniku: II LO,SP nr 35 i SP nr 19. Do 26 osób wzrosło zakażenie w szpitalu w Myszkowie, gdzie po wykryciu zakażenia u 2 osób z personelu podjęto decyzję o wykonaniu badań przesiewowych dla całej kadry. Uzyskano 24 wyniki pozytywne i dodatkowo 2 kolejne wyniki dodatnie u pacjentów.

Zachorowania odnotowano także w szkołach podstawowych w Rudzie Śląskiej: SP nr 16, SP nr 27 i SP nr 41. W raporcie dobowym pojawiły się także dodatnie wyniki jednego z DPS w Dzięgielowie w powiecie cieszyńskim. Na 89 wszystkich osób wykryto zakażenia u 12 mieszkańców i 7 opiekunów. Chora kadra przebywa w izolacji domowej, z kolei zakażeni mieszkańcy są odizolowani od pozostałych osób i zabezpieczeni.
Wirusa wykryto także w ośrodku całodobowej opieki prowadzonej przez siostry zakonne w Kamesznicy. Wczoraj Śląski Urząd Wojewódzki informował o 12 mieszkańcach i 5 pracownikach z pozytywnymi wynikami testów.

Podobnie jak w całej Polsce, tak i w woj.śląskim znów ruszają łączone patrole policji i strażników miejskich. Wojewoda podpisał dokument, zgodnie z którym polecił burmistrzom i prezydentom zlecenie podległym strażom miejskim dokonywanie dyslokacji patroli wg wskazań komendantów policji, organizację wspólnych patroli i przede wszystkim współpracę oby służb podczas sprawdzania, czy mieszkańcy wywiązują się z przestrzegania reżimów sanitarnych.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content