play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pani Stefania z Chorzowa skończyła 100 lat. „Najważniejszy w życiu jest spokój”

today12 lutego 2020

Background

„Najważniejszy w życiu jest spokój” – kierując się taką zasadą, pani Stefania skończyła właśnie 100 lat! Od zawsze miała wiele pasji i zainteresowań. Przez lata zwiedzała Polskę, pielęgnowała ogródek, pięknie haftowała i uwielbiała rozwiązywać krzyżówki. Od kilku lat czcigodna Jubilatka mieszka w Domu Pomocy Społecznej „Nadzieja” w Chorzowie.

– Mam tu swój pokój, swój kącik. Dbają tu o mnie. Kuchnia jest tu bardzo dobra – przyznaje pani Stefania. W takich warunkach żyje się bardzo spokojnie, a to właśnie spokój – jak przyznała Stulatka – jest receptą na długowieczność. Pani Stefania nie lubi hałasu, szumu i zamieszania wokół swojej osoby, ale w dniu tej wyjątkowej uroczystości pozwoliła na wyjątek. Z kwiatami i najlepszymi życzeniami Jubilatkę odwiedził Prezydent Andrzej Kotala, Wiceprezydent Wiesław Ciężkowski, dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego Adam Broniszewski, dyrektor Wydziału Pomocy Społecznej Danuta Szary i inni goście.

 

 

– Taka okazja to dla nas powód do dumy. Cieszymy się, że możemy świętować wraz z panią Stefanią jej setne urodziny – przyznaje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa – Nie ukrywam, że trochę nawet zazdrościmy. W tak pięknym wieku też chcielibyśmy być w tak dobrej formie jak nasza pani Stefania.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content